Realny cel?

Comment

O nauce O rynku pracy

Zastanawiacie się co zrobić by wasze życie było perfekcyjne? Okazuje się, że najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest całkowita zmiana stylu życia. Wiąże się to nie tylko ze zmianą przyzwyczajeń. Należy zacząć od podstaw, czyli zmian w toku myślenia. Pozwólcie, że podam wam kilka przykładów jak zmienić swoje życie na lepsze.

Pewnie się zastanawiacie co oznacza to „lepsze”? Oczywiście dla każdego co innego. Niektórym z was najbardziej będzie zależało na tym by więcej zarabiać, innym na naprawieniu więzi z najbliższymi, a jeszcze innym na uzyskaniu pięknej sylwetki. Jak sami widzicie, każdy może mieć inny cel i każdy ma prawo odbierać szczęście inaczej. W związku z tak dużymi rozbieżnościami, chciałabym skupić się na podstawach, które każdy może wdrożyć w swój codzienny plan, niezależnie od tego na jakim etapie się znajduje i jaki etap jest docelowy.

Pozytywne myślenie

Niezależnie od tego jaki sobie obierzesz cel, najważniejsze jest by do „walki” podejść z otwartą głową i pozytywnym nastawieniem. Tylko w ten sposób będziesz w stanie wytrwać w dążeniu do celu. Pozytywne nastawienie doda ci energii co może być kluczowe w walce o „nowego siebie”. Z kolei otwarta głowa pozwoli na poszukiwanie nowych rozwiązań co z pewnością poszerzy twoje horyzonty i zwiększy szansę na odnalezienie idealnego rozwiązania.

Realne cele

O tym co chcemy osiągnąć, decydujemy my sami. Niestety część z założonych celów jest z góry skazana na porażkę i choćbyśmy „stawali na głowie” nie mamy szansy na ich osiągnięcie. Dlaczego? Cel, który chcemy osiągnąć musi być realny. Przykładowo, osoba bezdomna i bezrobotna nie powinna zakładać, że w przeciągu miesiąca uda jej się znaleźć piękny, duży dom.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej jak osiągnąć upragniony cel, zapraszam na kolejny wpis.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz