Tags:

Na skróty?

Comment

O rynku pracy

Zapraszam wszystkich na drugą część wpisu o tym co zrobić by osiągnąć upragniony cel. Jak już zapewne wiecie, by wasze marzenia się ziściły musicie pamiętać o tym by mieć otwartą głowę na wiele pomysłów, co pozwoli wam na szybkie rozwiązywanie problemów, które możecie napotkać po drodze do celu. Równie ważne jest pozytywne nastawienie, dzięki czemu nie opuści was energia, a uwierzcie, że każda jej ilość jest niezbędna, kiedy droga do osiągnięcia celu jest długa i wyboista. No i coś o czym nie możecie zapomnieć to realność celów. Każdy przez was obrany cel, musi być możliwy do spełnienia bo inaczej jesteście z góry skazani na porażkę. Okay, to tak pokrótce o tym co było w poprzednim wpisie, a dzisiaj zapraszam na kolejną porcję tego co zrobić by odnieść sukces.

Podłoże finansowe

Jeżeli masz takie możliwości i dysponujesz odpowiednią ilością czasu, warto przygotować sobie grunt w postaci tzw. „poduszki finansowej”. Jest to ważne nie tylko ze względu na to, że możesz sobie ułatwić osiągnięcie celu na poszczególnych etapach ale także dzięki swobodzie psychicznej. Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że po drodze możesz napotkać na wiele trudności, świadomość, że masz zabezpieczenie finansowe, znacznie cię wzmocni, zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Czas

Większość z nas marzy o tym by osiągnąć sukces jak najszybciej, a zatem wybiera łatwiejszą drogę, na skróty. Niestety to może być przysłowiowym gwoździem do trumny. Należy pamiętać o tym, że droga do celu nie jest łatwa i przyjemna. Zazwyczaj jest kręta i z wybojami. Już na początku należy zdać sobie sprawę, że spotkasz się z przykrymi upadkami. Najważniejsze by się z nich podnieść i iść dalej.

Kolejna porcja zasad, już niebawem.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz