Kto pierwszy zaprojektował baleriny?

Comment

Libtech O nauce

Mam ich przynajmniej kilka par i wciąż kupuje nowe:) Jest wiosna i już rozglądam się co tam ciekawego proponują w tym roku projektanci;) Baleriny to jedne z najpopularniejszych butów na świecie. Cenimy je za wygodę, komfort, design i niezliczone możliwości wykorzystania na różne okazje.

Balerinki

Źródło: schaffashoes.pl

Coco Chanel i ubogi szewc

Co połączyło tych dwojga? Dążenie do stworzenia butów idealnych, które będą wygodne, piękne w swej prostocie, pasujące na dzień i na wieczór. Coco Chanel ponad wszystko ceniła wygodę i komfort, chciała by buty, były wygodne i można w nich było przechodzić cały dzień. I jak tak pojawiły się pierwsze baleriny. Ubogi włoski szewc i znana projektantka dali początek obuwiu, bez którego kobiety nie wyobrażają sobie życia.

Kwadratowy nosek

Pierwsze modele miały kwadratowy nosek, wygoda ponad wszystko. Dzięki temu palce miały swobodę. Baleriny w klasycznym wydaniu pojawiły się w latach 50. ubiegłego wieku. Zaprojektowała je matka tancerza baletowego, Rosa Repetto. Zaokrąglony nosek przyczynił się do tego, że baleriny podbiły świat.

Balerinki w kwiaty

Źródło: allegro.pl

Niezliczona ilość form

Baleriny są oferowane przez praktycznie każdego producenta obuwia dla kobiet. Dostępne w różnych wersjach i stylach. Zadziwiają nowoczesnością i nietuzinkową formą. W sklepach znajdziemy baleriny i te gładkie, tradycyjne i oryginalnie zdobione, futerkiem, ćwiekami i innymi błyskotkami. Ponadto bogactwo wzorów, producenci oferują baleriny w kwiatki, kropki, kratkę, kokardki, falbanki i tak można by jeszcze długo wymieniać.

Chanelki, Meliski, Repetto- to jedne z popularniejszych balerinek.

Źródło głównego obrazka: http://wojas.pl.

Dodaj komentarz