Sklep online – jak zacząć?

Comment

Libtech O reklamie
Zakupy przez internet

Jestem wygodnym konsumentem, nie lubię stać w kolejkach i czekać na obsługę. Cenię sprzedaż internetową za wygodę. Nie jest to jednak wbrew pozorom łatwy biznes i już wielu bankrutujących po kilku miesiącach się o tym przekonało. Jak zacząć, by nie zaliczyć falstartu? Wszystko co powinieneś wiedzieć na początek poniżej.

Zakupy online

Źródło: http://www.al.sp.gov.br

To jest to- czyli o pomyśle idealnym

Żaden sklep online ani inny biznes, nie ma szans na przetrwanie, jeśli nie masz dobrego pomysłu. Nie wystarczy pomysł typu, będę sprzedawać ubrania! Jeśli mają być to ciuchy, to jakie, dla kogo, w czym się będziesz specjalizował, co możesz zaoferować, czego nie ma konkurencja, jakie są Twoje szanse, że Polacy będą chcieli je nosić? Jeśli nie zrobisz analizy rynku, nie sprawdzisz jak działa konkurencja, nie ocenisz swoich szans na ich tle oraz nie zdiagnozujesz zagrożeń, szanse na powodzenie są marne. Pomyśl o sklepie, który się będzie czymś wyróżniał, będzie oryginalny, będzie specjalizował się w określonym rodzaju produktów. Im więcej produktów, tym mniejsze szanse na to, że to ogarniesz. Postaw na dobre jakościowo produkty, których brakuje na polskim rynku.

Niezawodny system 

By prowadzić sklep online, musisz pomyśleć o dobrym, niezawodnym systemie. Niezbędna do prowadzenia sklepu jest zarejestrowana domena oraz hosting. Pamiętaj, że ludzie kupują oczami, zainwestuj w oprawę graficzną sklepu, wprowadź nowoczesne, funkcjonalne rozwiązania. Poruszanie po sklepie powinno być dziecinnie proste, do tego zaoferuj newsy, ciekawe artykuły, poradniki. Pomyśl o programie lojalnościowym, dzięki czemu klienci będą chętniej odwiedzać Twój sklep online.

Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Sklep online, przy takiej konkurencji jaka jest w sieci, musi mieć dobrą reklamę. I na tym nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz