Skradziona tożsamość – niszczarka to podstawy sprzęt w domu!

Comment

Libtech O reklamie
Polacy wyrzucają dane na śmietnik

Polacy są bardzo beztroscy, jeśli chodzi o wyrzucanie dokumentów. Co najlepsze, że deklarujemy jedno, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z badań wynika, że tylko 9% respondentów wyrzuca dokumenty w całości, 53% przedziera je a tylko 38% twierdzi, że do tego celu wykorzystywana jest niszczarka! W której grupie jesteście? Czy zdziwi Was, gdy przyjdzie upomnienie o spłacie kredytu, którego nie zaciągnęliście? Śmietnik to raj dla poszukujących ‘lewej’ tożsamości.

Mądry Polak po szkodzie

Muszę się niestety przyznać, że przez wiele lat należałam do grupy ludzi, którzy tylko targali papiery i do śmieci. Bezmyślnie wyrzucałam ważne papiery do śmieci bez większego zastanowienia. Naiwność… głupota? W każdym razie dopiero mój mąż uświadomił mi, że tak lekkomyślne zachowanie może mieć poważne skutki. W krótkim czasie niszczarka znalazła swoje miejsce w moim domu. Mała, prosta w obsłudze, funkcjonalna. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych prowadził niedawno kampanię „Nie daj się okraść, chroń swoją tożsamość”. Akcja miała na celu uświadomienie konsekwencji wyrzucania danych na śmietnik. W ramach akcji sprawdzona została sortownia MPO w stolicy. Wyniki są porażające, przynajmniej dla mnie!

PIT-y, faktury, akty własności

i dalej wymieniając druki z banków, akty małżeństwa, wyniki badań itd. Dosłownie wszystko. 87% dokumentów wyrzuconych przez osoby prywatne bez problemu dało się odczytać…

Dane można wykorzystać na wiele sposobów. Skradziona tożsamość służy do wyłudzania kredytów w bankach oraz zakupu sprzętów na raty. Tylko w zeszłym roku próbowano wyłudzić kredyty na kwotę ponad 240 mln zł. Chroń swoje dane! Niszczarka zapewni Ci spokojną przyszłość.

Dodaj komentarz