Skuteczne metody nauki języka angielskiego

Comment

O nauce

Planujesz wyjazd zagraniczny i nie znasz języka angielskiego? A może ubiegasz się o wymarzone stanowisko pracy, gdzie wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym? Jaką metodę nauki języka angielskiego wybrać, aby szybko osiągnąć upragnione efekty?


Język angielski – dlaczego tak ważny?

źródło: www.pixabay.com

źródło: www.pixabay.com

Język angielski jest najbardziej powszechnym językiem na świecie, za pomocą którego możemy porozumieć się niemalże wszędzie. Coraz więcej słów używanych na co dzień zaczerpniętych jest właśnie z angielskiego. Znajomość języka angielskiego jest niezmiernie przydatna przede wszystkim w pracy, bowiem dla większości pracodawców język angielski, to podstawa w przypadku zatrudniania nowego pracownika, a nieznajomość tego języka praktycznie dyskwalifikuje kandydata. Wakacyjne wyjazdy zagraniczne bez znajomości języka angielskiego są również mocno ograniczone. Szeroka oferta biur podróży zapewnia co prawda opiekę polskiego rezydenta, jednak obarczone jest to znacznie większymi kosztami, niż wyjazd na własną rękę. Poza tym samodzielne podróżowanie nie jest tak komercyjne, jak zorganizowane wycieczki, pozwala poszerzyć horyzonty i dotrzeć w miejsca, w które operator biura podróży nigdy by nas nie zaprowadził.

britain-2938_960_720

źródło: www.pixabay.com

Jaką metodę wybrać?

Tradycyjne metody nauki języka angielskiego w szkole językowej są sprawdzone i skuteczne, jednak wymagają poświęcenia dużej ilości czasu. Aby osiągnąć określony poziom trzeba poświęcić przynajmniej jeden semestr uczęszczając na zajęcia dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Dla starszych dzieci, młodzieży i studentów jest to odpowiednia metoda, gdyż systematyczne zajęcia gwarantują dokładne poznanie słownictwa oraz gramatyki i prawidłowe ich używanie. Jeśli jednak praca i obowiązki nie pozwalają na naukę tradycyjną metodą, warto pomyśleć o innych sposobach. Coraz większą rzeszę fanów zdobywają kursy języka angielskiego online. Ich przewagą nad tradycyjnymi metodami jest elastyczność czasu i możliwość samodzielnej nauki w dowolnym miejscu. Jedyną wadą tego sposobu pobierania lekcji jest konieczność posiadania dużej samodyscypliny, gdyż efekty uzależnione są tylko i wyłącznie od własnego zaangażowania. Więcej na temat kursów angielskiego online znajdziesz tutaj: http://empikschool.com/pl/kursy-online

Metody alternatywne

board-64269_1280_geralt

Szukając najodpowiedniejszego dla siebie kursu językowego można pokusić się o alternatywne metody nauczania. Jedną z takich metod jest system SITA, który opiera się na relaksie, działając na poziomie świadomości i podświadomości. Do nauki potrzebna jest specjalna maska z czujnikiem oddechu, która wprowadza organizm w podobny stan, jaki w warunkach naturalnych występuje krótko po przebudzeniu i przed zaśnięciem. Urządzenie SITA pozwala osiągnąć i utrzymać stan relaksu podczas odsłuchiwania nagrań dźwiękowych.

Nie ma uniwersalnej dla wszystkich metody na naukę języka angielskiego. Skuteczna nauka musi przede wszystkim sprawiać przyjemność i nie może wymagać zbyt wielu wyrzeczeń. Nowoczesne technologie dają coraz większe możliwości, a zadania wykonywane zdalnie pozwalają zachować niezależność i uczą samodzielności.

 

Dodaj komentarz