Szafy RFID niezbędnym elementem wyposażenia nowoczesnych biur i zakładów produkcyjnych

Comment

O przemyśle i technologiach
Szafki RFID

Wyposażając przestrzenie, w których przechowywane są ważne dokumenty, często z danymi niejawnymi lub wrażliwymi, a także wartościowy sprzęt, czy inne dobra wymagające ochrony, warto pamiętać o wyborze funkcjonalnych rozwiązań zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa. Szafy z systemem RFID to niezawodna, skuteczna ochrona przed uszkodzeniem czy kradzieżą pozostawionych w nich rzeczy, a także gwarancja udzielania dostępu do nich tylko uprawnionym osobom.
Profesjonalnym producentem i dostawcą szaf z technologią RFID jest firma Techmark z Aleksandrowa Łódzkiego. Szafy metalowe RFID tej firmy to nowoczesne meble wyposażone w innowacyjną technologię RFID wykorzystującą fale radiowe do przesyłania danych oraz identyfikacji osób oraz przedmiotów. Czytniki zbliżeniowe stosowane w szafach Techmarku obsługują najbardziej popularne na rynku karty i identyfikatory Unique 125 kHz.
Szafy RFID przeznaczone są do zastosowania w każdej przestrzeni publicznej, od biur do zakładów produkcyjnych.

Szafki RFID

Etapy produkcji i wysoka jakość wykonania metalowych szaf RFID

Szafy RFID firmy Techmark są wytwarzane z najwyższej jakości metali oraz poddawane zaawansowanym procesom obróbki przez cały cykl produkcji mebli. Doskonale profilowane i odpowiednio frezowane meble są nie tylko estetyczne, ale również trwałe, dzięki czemu zapewniają bezawaryjne użytkowanie ich przez wiele lat. Zastosowanie w metalowych szafach zamka elektronicznego, a także nowoczesnego systemu identyfikacji radiowej RFID w najwyższym stopniu zabezpiecza pozostawiony w szafie majątek, uniemożliwiając dostęp do niego nieupoważnionym osobom.

Funkcje szaf RFID

Szafki RFIDDzięki zastosowaniu w szafach marki Techmark technologii RFID, meble te stały się jeszcze bardziej funkcjonalne i ekonomiczne w użytkowaniu. Wykorzystywanie w szafach zamków elektronicznych oraz identyfikatorów zbliżeniowych zredukowało wysokie koszty związane z wymianą zamków na wypadek zniszczenia czy zagubienia kluczy. Technologia ta pozwala na przyznawanie uprawnień dostępu do szafy kolejnym osobom (posiadającym zakodowany identyfikator) bez konieczności każdorazowej wymiany zamków i kluczy. Do otwierania szafy mogą być również wykorzystywane te same identyfikatory, jakich pracownicy używają w danej firmie do rejestracji czasu pracy (RCP). Identyfikatorami mogą być zarówno karty, breloczki, jak i naklejki. Na życzenie Klienta identyfikatory te mogą być spersonalizowane np. nadrukiem z logo, danych posiadacza karty itp.
Każda z szaf RFID produkcji Techmark posiada wbudowany czytnik RFID służący do kodowania i odczytu identyfikatorów zbliżeniowych, oraz wyposażona jest w kartę administratora Master Unique 125 kHz do kodowania i odkodowywania kart, dzięki którym Klient ma nieograniczoną możliwość zarządzania szafą.
W stałej ofercie firma Techmark posiada kilka modeli szaf z technologią RFID, których funkcje z racji różnego ich przeznaczenia mogą być różne.
Szafy wieloskrytkowe RFID- idealnie nadają się nie tylko do biur, hal czy zakładów produkcyjnych, ale także do szkół, przychodni lekarskich, sklepów, stołówek, dworców czy basenów. Cechą tych szaf jest to, iż użytkownicy poszczególnych skrytek mogą zmieniać się z dużą częstotliwością. Dlatego też funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej tych szaf oraz zagwarantowanie stałej, łatwej i bezinwazyjnej obsługi dzięki zastosowaniu technologii RFID są gwarancją zadowolenia Klienta i użytkowania szaf przez długi czas.

Szafki RFID

 

Szafy wieloskrytkowe RFID wyposażone są dodatkowo w kartę serwisową, otwierającą wszystkie skrytki jednocześnie, z której mogą korzystać firmy zajmujące się outsourcingiem w zakresie czystości, jak również zaopatrujące swoich pracowników w odzież roboczą, czy też osoby odpowiedzialne za utrzymanie skrytek w czystości. Możliwość dowolnego skonfigurowania w ramach jednej szafy do 30 skrytek różnej wielkości, w dowolnym układzie i z dowolnym wyposażeniem (półki, przegrody, haczyki itp.), pozwala na optymalne dostosowanie mebla do indywidualnych wymogów Klienta pod kątem konkretnego zastosowania danej szafy, co znacznie zwiększa walory użytkowe mebla.

Szafy RFID z kontrolą dostępu

Bardziej zaawansowanym produktem z systemem RFID są szafy z kontrolą dostępu. Urządzenia te posiadają rozbudowany system bezpieczeństwa i kontroli, szafy te mogą posiadać funkcje rejestracji czasu pracownika, nadzorowania i ewidencji majątku, a także sczytywania i rejestrowania zdarzeń (co, kto i kiedy pobrał z szafy/ dokonał zwrotu).
Szafy te stosowane są zazwyczaj do przechowywania wartościowych przedmiotów i danych, które wymagają stałego nadzoru i kontroli. Szafy te wykorzystywane są również jako quasi magazyny do składowania rzeczy, do których upoważnione osoby muszą mieć stały dostęp 24 h/ dobę, bez potrzeby dodatkowego angażowania czynnika ludzkiego (np. wydawanie kluczy, narzędzi itp.).
Zastosowanie w szafach czytnika ROGER dodatkowo poszerza funkcje szafy, które mogą być przez firmę Techmark spersonalizowane według wytycznych Klienta.

 

Szafy te występują również w wersji z przeszklonymi drzwiami. Możliwość dowolnego skonfigurowania wnętrza szafy (półki, przegrody, szuflady), jak również zamontowania w nich oświetlenia LED sprawia, iż są one niezwykle funkcjonalne, gdyż ściśle dostosowane do potrzeb Klienta. Meble te z powodzeniem sprawdzają się przede wszystkim w biurach, urzędach, czy archiwach, gdzie koniecznością jest zabezpieczanie niejawnych i wrażliwych danych, kontrola dostępu do nich, czy bezpieczne składowanie sprzętów.  Szafy RFID z kontrolą dostępu bardzo dobrze sprawdzają się również w branży medycznej oraz w zakładach produkcyjnych (przemysł, budownictwo).
Szafki RFIDTrzecim rodzajem szafy z systemem RFID produkowanym przez firmę Techmark są szafy z dozorem. To najbardziej zaawansowany produkt z technologią RFID. Oprócz funkcji bezpiecznego przechowywania, dzięki zintegrowaniu szafy z programem zarządzającym Narzędziownia możliwe jest rejestrowanie wszystkich danych (co, kto i kiedy pobrał), prowadzenie kartotek, tworzenie dowolnych raportów (historii i częstotliwości pobrań danej rzeczy przez konkretnego pracownika, terminów kontroli, przeglądów, legalizacji, stanów magazynowych we wszystkich szafach) i wielu innych. Funkcje tych szaf są od podstaw personalizowane pod kątem konkretnych wytycznych danego Klienta.

Dlaczego warto zaopatrywać zakład pracy w szafy RFID?

Szafy RFID to niezbędny element wyposażenia nowoczesnych biur oraz zakładów produkcyjnych. To nie tylko nieograniczone możliwości skonfigurowania mebla według własnego uznania, ale przede wszystkim inwestycja w trwałe, wygodne i estetyczne meble użytkowane przez długie lata oraz pewność przechowywania ważnych danych i cennego sprzętu w bezpiecznym miejscu z niezawodną kontrolą dostępu przed osobami nieupoważnionymi.

Dodaj komentarz