Tabletki z drukarki 3D, apteki będą drukować leki?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Leki

Idąc do apteki, nie możesz wybrać składu tabletek, a niekoniecznie odpowiada Ci to, co jest dostępne. Masowa produkcja leków nastawiona jest na zaspokajanie potrzeb wszystkich, a nie konkretnej jednostki. Tabletki z drukarki mają to zmienić.

Tanie drukowanie leków

Tabletki z drukarki.

Źródło: http://andif.com.br.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków zaakceptowała wytwarzanie jednego z leków za pomocą drukarki 3D. Do tej pory tabletki z drukarki były wyłącznie tematem rozmów. Drukarka była już wykorzystywana w medycynie, między innymi do protez zębowych. Drukowanie leków to prawdziwy przełom w farmaceutyce, nie tylko będzie taniej, ale i wygodniej. Tabletki z drukarki są bardziej pojemne. Lek na epilepsję, który wcześniej mieścił 500 miligramów, o połowę zwiększył swoją zawartość. Metoda druku 3D w porównaniu z tradycyjną produkcją leków, ściślej pozwala upakować poszczególne warstwy leku. Łatwiej jest dostosować dawkę do indywidualnych potrzeb pacjenta, wystarczy przed włączeniem drukarki, wskazać odpowiednią dawkę na komputerze.

Tabletki z drukarki rozwiązują problem trudności z połykaniem

Tabletki.

Źródło: zurnal24.si.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam niestety ten problem, że połknięcie dużej tabletki, to dla mnie koszmar. Tabletki z drukarki mają być nie tylko tańsze w produkcji i wygodniejsze, ale łatwiej będzie się je połykało. Mało tego, tabletka szybciej będzie się rozpuszczała.

Drukarki 3D umożliwią szybkie tworzenie leków, zawierających skład dopasowany do potrzeb pacjenta, a co za tym idzie, szybsza rekonwalescencja. Ja jestem za!:) Pierwsze leki tego typu na początku przyszłego roku.

Źródło głównego obrazka: http://pichcisz.pl.

Dodaj komentarz