Takie CV nie przystoi proszę Pana, aplikując na to stanowisko!

Comment

Libtech O rynku pracy
CV

O tym jak powinno wyglądać CV nieco już pisałam. Dziś zajmę się tym, co decyduje o usunięciu CV z bazy pracodawcy, wyrzuceniu go do kosza i ciągłym siedzeniu na bezrobociu. Grzeszków dokumentów aplikacyjnych jest wiele, aż dziw, że w dobie gdzie nie trudno znaleźć wzór CV, wciąż popełnia się te same błędy.

CV

Źródło: http://www.jobsandcareersmag.com

Opalenizna, słońce, woda i bikini – z takim foto znajdę pracę

Z pewnością, ale niekoniecznie w charakterze, który nas interesuje. Na dokumentach aplikacyjnych powinno być zdjęcie z dowodu, paszportu, prawa jazdy itd. Życiorys to dokument, a więc traktujmy go poważnie. Zdjęcie w bikini może zachwycić pracodawcę, ale uwierz mi, że tej posady nie dostaniesz. Dla pracodawcy zdjęcia z wakacji czy imprez są po prostu niesmaczne i lekceważące.

Za dużo informacji

CV musi być przejrzyste i ukierunkowane na stanowisko, na które aplikujesz. Zbyt duża ilość informacji zniechęca. Zamieść w życiorysie to, co jest istotne z punktu widzenia konkretnego stanowiska, nie wymieniaj wszystkich swoich specjalizacji.

Chaos, który zniechęca

Bardzo ważna jest forma dokumentu. Jeśli nie potrafisz samodzielnie stworzyć życiorysu, pomoże Ci w tym kreator CV. Sama z tego korzystam, bo to prosty i szybki sposób na tworzenie dokumentów aplikacyjnych. Dzięki temu życiorys będzie miał przejrzystą formę, zachęcającą do zapoznania się z kandydaturą, a to już duży krok, by wyróżnić się spośród setek, a czasem tysięcy dokumentów innych kandydatów na stanowisko. CV wzór zdecydowanie ułatwia stworzenie profesjonalnego życiorysu.

Nigdy nie naciągaj rzeczywistości w CV. Kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw i już na zawsze będziesz spalony w danej firmie. 

Dodaj komentarz