Zbiorniki gazowe do ogrzewania domu – opłacalne?

Comment

Libtech O przemyśle i technologiach
Kaloryfer

Gaz to jeden z najtańszych sposobów na ogrzewanie domu. Jeśli myślimy o budowie domu, to kwestię ogrzewania najlepiej przemyśleć na samym początku, gdyż wówczas łatwiej jest rozplanować działania związane z przyłączeniem do gazociągu czy własnym kotłem gazowym. Co nieco już na ten temat pisałam. A dziś zgłębię temat zbiorników gazowych.

Koszty instalacji

Nie każdy ma możliwość przyłączenia się do gazociągu bądź koszty przyłączenia są zbyt wysokie i nieopłacalne. Rozwiązaniem w takich sytuacjach są zbiorniki gazowe, ustawiane na posesjach. Przydomowe zbiorniki na gaz mogą stać nieopodal posiadłości bądź też jeśli brak miejsca, może zostać on zakopany pod powierzchnią ziemi. Zbiornik można wydzierżawić bądź kupić. Każda z tych opcji ma swoje plusy. Mniejsze firmy zazwyczaj sprzedają zbiorniki gazowe, większe chętnie dzierżawią. Jeśli kupujemy, to później możemy zmieniać dostawców gazu, ale z drugiej strony ponosimy wysokie koszty instalacji. W przypadku dzierżawy, dostawcy gazu oferują atrakcyjne ceny gazu dla dzierżawców, a i dbają o bezpieczeństwo instalacji przez cały czas. To pewność pochodzenia gazu i komfort każdego dnia. Koszt inwestycji zakupu i instalacji zbiornika to około 10 tyś zł. Koszt obejmuje zbiornik o pojemności 2700 l, jego transport, montaż, płytę fundamentową, projekt oraz odbiór przez Urząd Odbioru Technicznego.

Kalkulator kosztów, co bardziej mi się opłaca?

Opcji jest wiele, bo kupić można nowy, ale i używany zbiornik, a ponadto wspomniana dzierżawa. Co się bardziej opłaca? Najlepszym rozwiązaniem jest złożenie zapytania u dostawców czy kontakt z przedstawicielem sprawdzonych, dużych firm. Przedstawi on koszty każdej opcji. Dlaczego warto wybierać duże firmy? Bo z racji tego, że kupują gaz w dużych ilościach, mają wynegocjowane dobre warunki, a co za tym idzie sprzedają go taniej. Ponadto dają gwarancję jakości gazu- a to bardzo ważne. Bardziej wydajne paliwo grzewcze równa się mniejszemu zużyciu.

Wszystkie ważne informacje na temat kupna, dzierżawy, instalacji, dostawy gazu itd. znajdziesz tutaj.

Źródło głównego obrazka: news.mail.ru

Dodaj komentarz