Dźwięk i ładowanie telefonu – sprzęt w domu i w biurze

Comment

O przemyśle i technologiach

Ostatni i kończący tekst na temat sprzętu komputerowego do domu i do biura. Kontynuując „Sprzęt komputerowy do domu i do biura” oraz „Dokujemy laptopa i słuchawki – sprzęt w domu i w biurze” kończę temat audio i krótko napiszę o ładowarkach do telefonów.

Dźwięk o to nie tylko słuchawki

W domu w przeciwieństwie do biura można rozważyć zakup głośników. Nie kupujcie tanich głośników ani niczego co jest mniejsze od waszego kota :). Chodzi o to, że jeśli ma mieć to sens i grać lepiej od głośników w laptopie lub słuchawek i chcecie słychać coś co nazywamy basem to musi mieć to swoją wielkość. Warto sprawdzić jak wasz wybór gra – jeśli kupujecie przez Internet to sprawdźcie możliwość darmowego zwrotu. Jeśli stacjonarnie to poproście o włączenie i zabezpieczcie się w razie wymiany. Bezprzewodowe głośniki to średni wybór bo zwykle nie grają zbyt głośno i są podatne na zakłócenia.

Ładowarka biurkowa czyli kładę i ładuję

Ładowanie bezprzewodowe to przyszłość. Jeśli wasz telefon obsługuje tą technologię to rozejrzyjcie się za bezprzewodową ładowarką. Podchodzicie do biurka, kładziecie w wyznaczonym miejscu i telefon się ładuje. Ktoś dzwoni? Podnosicie telefon i rozmawiacie. Wygoda na poziomie „tak powinno być” i/lub „to takie naturalne”.

Jeśli wasz telefon nie obsługuje ładowania bezprzewodowego to… zaopatrzcie się w taki :). Alternatywa to płytki indukcyjne pod baterię lub pod obudowę, które trzeba wpiąć do gniazda ładującego. Jeśli nie ma takich możliwości to sprawdźcie czy wasz producent nie ma w ofercie ładowarki biurkowej, która pasuje do waszego modelu. Zwykle chodzi o mała podstawkę lub coś podobnego, która jest wyposażona w gniazdo takie jak w kablu do ładowania.

Mam nadzieję,  że cykl tekstów o wygodnym sprzęcie komputerowym do domu i do biura was zainteresował i znaleźliście w nich coś dla siebie. Czujcie się zachęceni do żwawego komentowania i dzielenia się opiniami.

Źródło obrazka: google.pl

Dodaj komentarz