Chcemy więcej

Comment

O rynku pracy

Walka o podwyżkę może być bardzo trudna. Niestety większość pracowników nie wie w jaki sposób rozmawiać o podwyżce ze swoim przełożonym. Nastawienie pracownika jest albo zbyt bierne albo nadto agresywne. W obu przypadkach skutki rozmowy są negatywne, a zdarza się nawet, że mogą skończyć się rozwiązaniem umowy. W takim razie jak rozmawiać o podwyżce, żeby odnieść sukces? Zapraszam do lektury.

Przygotuj się

  • Zanim pójdziesz do szefa i poprosisz go o spotkanie zastanów się czy jesteś dobrze przygotowany do rozmowy. Nie wystarczy, że ustalisz wysokość kwoty jaką chcesz uzyskać. Rozmowa na temat wysokości wynagrodzenia powinna być nasycona konkretnymi argumentami. Rzeczowe, jasne argumenty są przepustką do lepszej płacy.

Zapomnij o argumentach nie związanych z jakością twojej pracy

  • Jeżeli masz na uwadze takie powody jak odległość od miejsca pracy, ogólne przemęczenie czy inna oferta konkurencyjna, raczej zapomnij o sukcesie. To nie są argumenty, które należy przedstawić bo nie są związane z wykonywaną przez Ciebie pracą. Może się nawet zdarzyć, że twój pracodawca stwierdzi, że jesteś cwanym pracownikiem, któremu zależy wyłącznie na pieniądzach. Zdecydowanie odradza się używanie takich argumentów.

Wprost

  • Pamiętaj by rozmawiać za pomocą prostych komunikatów. Nie obawiaj się rozmowy. Prowadź ją rzeczowo, komunikuj wprost o tym czego oczekujesz, co dokonałeś, a czego się obawiasz. Twój szef doceni to, że jesteś szczery.

A może masz sprawdzony sposób na to jak rozmawiać z szefem by dostać upragnioną podwyżkę? Zachęcam do komentowania.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz