Jak znaleźć pracę?

Comment

O rynku pracy

Jak szukać pracy, żeby szybko znaleźć wymarzoną posadę? Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych wskazówek dzięki którym jest szansa, że „dream job” jest w zasięgu waszej ręki.

Zanim usiądziesz do biurka by stworzyć idealne CV, sprawdź jakie oferty zamieszczają pracodawcy. Być może ktoś z was jeszcze pamięta słynne, papierowe wydanie Anonsów? Jeżeli tak to już wiesz, że rynek pracy bardzo się zmienił i możesz zapomnieć o poszukiwaniu ogłoszeń w prasie. Mamy XXI wiek, a to oznacza, że światem rządzi… internet. W sieci działa wiele portali internetowych, które trudnią się zamieszczaniem ofert pracy. Najlepiej stworzyć sobie katalog do którego można wrzucać wyszukane oferty z konkretnej strony internetowej by mieć możliwość ich późniejszego segregowania.

Podczas poszukiwań warto pamiętać by nie ograniczać się wyłącznie do zawodów, które wpadają w ramy naszego wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Zapominamy o ubarwianiu swojego CV jednak to wcale nie oznacza, że powinniśmy zapomnieć o aplikowaniu na stanowiska, które delikatnie odbiegają od naszych obecnych kwalifikacji. W ten sposób dajemy sobie i innym szansę, a tym samym poszerzamy horyzonty. Jeżeli dostaniemy informację zwrotną zróbmy wszystko by wykorzystać szansę.

Im więcej portali internetowych będziemy sprawdzać, im częściej tym lepiej. Warto pytać wśród przyjaciół, rodziny, znajomych czy znajomych znajomych. To tylko zwiększa szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

No i na koniec najważniejsze. Pamiętaj że, pewność siebie, uśmiech i wytrwałość to klucz do sukcesu.

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz