Uwaga!

Comment

O rynku pracy

Kupowanie w sieci to coraz bardziej popularna forma zakupów. Jest wiele zalet shoppingu online o czym możecie przeczytać tutaj i tutaj. Nie możemy jednak pominąć faktu, że buszowanie w sieci ma także wady. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie, zapraszam do lektury.

Kupujemy własne wyobrażenia?

Niestety zakupy online nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, a to głównie za sprawą złego wyobrażenia o wybranym produkcie. W sklepie stacjonarnym mamy możliwość zobaczyć co planujemy kupić. Dotykamy, oglądamy z każdej strony, sprawdzamy jakość. Możliwość dotknięcia produktu znacznie ułatwia nam decyzję o zakupie. W przypadku zakupów przez internet jedyne co możemy zobaczyć to zdjęcia na stronie internetowej. To właściciel sklepu decyduje o tym jakie zdjęcia zamieści. Z całą pewnością będą to dopracowane, a być może „podrasowane” JPGi. To niestety bardzo często może dawać fałszywy obraz produktu. O ile w przypadku sprzętu elektronicznego nie ma to aż tak dużego znaczenia, o tyle w przypadku odzieży czy galanterii już tak.

Przymiarka? Niemożliwe!

To największa wada zakupów online w przypadku odzieży i obuwia. Sklepy internetowe starają się nadrobić i proponują klientom wirtualne przymierzalnie jednak te w większości przypadków nie zdają egzaminu.

Oszustwo

Nadal częsta praktyka wielu nieuczciwych sprzedawców. Płacisz za towar, którego nie otrzymasz. W przypadku internetowych zakupów odzyskanie pieniędzy może okazać się problematyczne i czasochłonne.

A wy, jakie macie doświadczenia z zakupami przez internet?

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz