Pośredniak – co i jak?

Comment

O rynku pracy

Czym się zajmują agencje zatrudnienia i czy warto korzystać z ich oferty?

Pośrednictwo pracy to nic innego jak personalne doradztwo oraz poradnictwo zawodowe. Pomoc jakiej udziela agencja jest skierowana do osób bezrobotnych ale także do firm, które poszukują pracowników. Agencja posiada bogatą bazę z ofertami, które przekazuje poszukującym pracy zgodnie z ich kwalifikacjami oraz umiejętnościami.

Korzystanie z pomocy „pośredniaka” jest w szczególności polecane osobom, którym zależy na szybkim zatrudnieniu. Na podstawie niezbędnych informacji o pracowniku, agencja tworzy profil, by następnie wyszukać pasujące oferty.

Kolejnym plusem korzystania z pośrednictwa pracy są zweryfikowane oferty. Oznacza to, że agencja sprawdza wszystkich pracodawców, rodzaj proponowanego zatrudnienia oraz szczegóły każdego ogłoszenia.

Praca poza granicami Polski to nie lada wyzwanie dla osób bez znajomości języka obcego, które nigdy nie wyjeżdżały na obczyznę. Już samo poszukiwanie pracy może sprawić wiele problemów. Agencja ma za zadanie pomóc bezrobotnemu już od etapu pisania CV czy listu motywacyjnego. W przypadku zagraniczych ofert, taka pomoc może okazać się bezcenna.

Jak szukać agencji pośrednictwa, która zajmuje się ofertami z Europy?

Najlepiej wyszukiwać kierując się destynacją. Jeżeli poszukujący pracy myślą o Holandii, należy szukać pod hasłem: pośrednictwo pracy w Holandii i analogicznie. Jeżeli oferta na stronie jest nie wystarczająca, warto skontaktować się z agencją telefonicznie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Powodzenia!

Źródło zdjęć: pcbs.gov.ps

Dodaj komentarz