Zrób dobre wrażenie!

Comment

O rynku pracy

Jednym z bardziej stresujących wydarzeń w życiu każdego człowieka jest… rozmowa o pracę. Nie ma w tym nic dziwnego. Sytuacja, kiedy inna osoba będzie nas oceniać nie należy do przyjemnych, w szczególności kiedy zależy nam na tej opinii. Co zrobić by zminimalizować stres związany z rozmową o pracę? Zapraszam do lektury.

Wiarygodne CV

Pamiętaj by zawrzeć w swoim CV tylko to co jest zgodne z prawdą. Nie należy dodatkowo ubarwiać swojego Curriculum Vitae bo to (prawie) zawsze, źle się to kończy. Jeżeli „małe kłamstwo” nie wyjdzie jeszcze w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, możecie być pewni, że zostaniecie zdemaskowani w trakcie pracy. To dodatkowo będzie was stresować, a stres to wasz największy wróg!

Sprawdź gdzie aplikujesz

Nie ma nic gorszego od niewiedzy. Pamiętaj by dokładnie sprawdzić czym zajmuje się firma do której chcesz się dostać. Poszukaj informacji na oficjalnej stronie internetowej lub wspomóż się stronami na portalach społecznościowych czy forach internetowych. Zaskocz swojego pracodawcę.

Wizerunek

Pierwsze kilka sekund są decydujące dlatego pamiętaj by zadbać o swój wizerunek. Niezależnie od stanowiska na jakie aplikujesz, powinieneś prezentować się świeżo, lekko i elegancko. Nie musi być to garnitur czy garsonka. Najważniejsze by odzież była czysta i schludna. Podobnie z fryzurą i makijażem w przypadku kobiet.

Pewność siebie

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warto pokazać, że jesteśmy pewni siebie i swoich umiejętności. Pozytywne nastawienie, uśmiech na twarzy i profesjonalizm to gwarancja sukcesu.

Powodzenia :)!

Źródło zdjęć: pixabay.com

Dodaj komentarz